POZOR:

  • všichni jste vítaní^^ (i přes, někdy, ošklivé články)
  • články berte s rezervou-> omluvte prosím pravopisné chyby
  • informace jsou především z: google.cz, youtube.com, karaoketexty.cz, shirai.cz,...
  • -> pokud by měl někdo problém se zdroji, problém bude řešen
  • všechny články píšu já (pokud neuvedu jinak)-> zákaz kopírování bez souhlasu (lze citovat části)
  • většina článků je erotických (hentai, yaoi, yuri)
  • návrhy na povídky, naučné články atd. jsou vítané
  • je možné si požádat o povídku, báseň,... :3-> ta se pak objeví tady^^
  • pokud se vám tu nelíbí, nikdo vás nenutí tu být
  • budu ráda za komentáře a vaše názory- pokud uznám, že se mi váš koment nelíbí, smažu jej
!Přeji zde příjemně strávený čas!
PROČ MÁ TENTO BLOG V NÁZVU SLOVO SHAMELLESS 2 L A 2 S? TO SE DOZVÍTE V TOMTO KRATIČKÉM PŘÍBĚHU! -> FALLEN ANGELS
Výsledek obrázku pro the walking dead 9Výsledek obrázku pro ajin 2

Návštěva Osvětimi

27. července 2017 v 15:35 | Gelliah |  (PSYCHO) ZÁZNAMY
Čus kundus!

Chtěla bych vám sem napsat o zájezdu do Auschwitz. Všechny fotky jsem fotila já sama. Nikomu jsem nic neukradla, takže vaše komenty typu- to je moje fotka, čorko- mě opravdu nezajímá, páč to není pravda ;)... A taky to nejsou všechny fotky ze všech míst, proto prosím neberte tento článek, jako, že máte prohlédnutou celou Osvětim...


28.- 29.6. jsme se byli podívat se školou v Osvětimi. Byl to dvoudenní zájezd, první den vám líčit nebudu, chci sem napsat jen o Osvětimi.
Takže, když jsme tam přijeli, nevím jak ostatním, ale mě připadalo, že mě ze všech stran chce něco rozmačkat, aby ze mě nezbyl ani mastnej flek. Taková napjatá atmosféra, hrozně divný to bylo :/. Neříkám, že jsem nějakej senzibil a tomuhle rozumím a zajímám se o to, ale byla to fakt hrůza, ale to nebyl ani začátek...

No vyrazili jsme po táboře Auschwitz 1, kde se nacházela tato krásná brána. Osobně si myslím, že to logo je pravdivý (když máte práci, máte peníze, když máte peníze můžete svobodně koupit co chcete, jet kam chcete,...), ale ne ve spojení s 2. sv. válkou a tímto táborem!! Bohužel nápis není úplně vidět -.-" :


No a začali jsme postupně s průvodkyní chodit do baráků po Auschwitz 1:


Viděli jsme některý doklady a listiny:


Prázdný plechovky od Cyklonu B:


Tohle je jen jedna fotka z mnoha, na kterých jsou zachyceny hory bot. Tahle jediná fotka je jakž takž v pohodě. Abyste tomu rozuměli, Gellinka totiž brečela. Když se podíváte důkladně, zjistíte, že je tam hafo dětskejch botiček!! A tohohle- bot- jsem se nejvíc bála. Bylo mi v tu chvíli tak mizerně, že jsem myslela, že snad každou chvílí omdlím! Opravdu, obdivuju lidi, kterým to je úplně jedno nebo prostě nic necítí. Ale děti, to na mě bylo moc a to jsme ještě ani nezačali :) :


Pak jsme viděli obrovskou vitrínu s nekonečným množstvím hyenických potřeb:


Tabule, kde bylo vysvětleno, která skupina lidí měla jaký poznávací znak, lituji lepší fotku nemám:


Jako další jsme vstoupili do místnosti, kde byla tahle obrovská tabule s vyhublýma dětičkama:


A další fotka s dětma. Můžete si všimnout i maličkatých dětských oblečků... :


A další zubožení. Ta fotka je hodně mázlá (radši):


Pozn.: Když jsme vyšli z těch baráků, nikdy se mi ještě nechtělo samým zoufalstvím tak moc umřít, jako v tu chvíli... Nevím, zda to bylo tou atmosférou, co se tam stalo a nebo tím, že jsem prostě labilní, nevim fakt...


Zde zeď, kde se stříleli lidé:


A tohle je taková věc, za kterou jim přivázali ruce, tak aby je měli dozadu a mělo to fungovat tak, aby se jim ty ruce vykloubily. Není to vidět, ale je tam takovej hnusnej hák:


Tahle fotka není upravená, takhle jsem to vyfotila. Je třeba si uvědomit, že tenkrát ty ploty byly z ostnatýho drátu (jak je na fotce), ale byl do nich pouštěn elektrický proud:


Tady fotka z jedné plynové komory...:


Pokud se nepletu, tak tohle byla spalovna, kde byly pece. A pokud se nepletu, tak to bylo krematorium, ale nejsem si na 100% jistá (omluvte, jestli to je jinak):


Takhle vypadá kousek baráků zvenčí...:
A tady už přicházíme do Auschwitz 2, o mnoho větší a rozsáhlejší tábor, než Auschwitz 1. Auschwitz 2- Birkenau (ženský tábor):


Fotka jen několika baraků, kterých tam prý bylo asi 300:


A tady Birkenau, pohled po příchodu do areálu, po otočení se. Napravo můžete vidět skupinu lidí, jak jdou po cestě. Ta cesta se jmenuje Cesta smrti, protože po ní chodili vězni,...:


Tady vidíme vlak, kterým se měl převážet dobytek, ale převáželi se tím lidé v drsných podmínkách. Dejme tomu, že ten vlak byl tak 5-6 metrů dlouhý a normálně se tam vešlo pár kousíčků dobytka, ale lidí tam nacpali klidně 70-80!! :


Další fotka, ukazující jen částečku baráků:


Zde pamatník, i v češtině:


Tohle, myslím, že je zbytek krematoria:

A tady další památník. Byly tam čtyři a každý v jiném jazyce a tohle byl jediný, kterému jsem rozuměla (polsky neumím, hebrejsky taky a ten další jazyk si nepamatuju...). Určitě si to každý dokáže přeložit...:


Další fotka zlomku baráků:


Barák, s palandama, kde ,,bydleli" vězni. Všude krysy, vši, na každém patře palandy spalo několik lidí:


,,Záchody":


A tady pohled ze strážní věže, nebo co to bylo:


Tahle fotka z věže je dost povedená, na můj vkus...


A to byl náš výlet do Osvětimi. Upřímně nebylo mi tam vůbec do smíchu. Spíš na umření a ta atmosféra mě naplnila tak šíleným zoufalstvím, jako snad ještě nikdy nic. A ty děti byly úplně nejhorší, to teda jo...
Jinak vám výlet do Auschwitz můžu doporučit, ale míň jak 2-3 hodiny tam nestrávíte. Byl to neuvěřitelnej zážitek, kterej si ovšem už nikdy nechci zopakovat...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Míša | traveldiary.blog.cz Míša | traveldiary.blog.cz | E-mail | Web | 27. července 2017 v 15:56 | Reagovat

Byla jsem 2x a je to opravdu silný zážitek. Každý by se tam měl jet podívat.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

,,Udeří- li tě někdo do tváře, práskni ho přes jeho! Ať nezůstane žádné zlo neztrestáno. Stůjte jako v cestě lev- buďte nebezpeční i jako poražení!"- Anton Szandor LaVey

Pozn.: Tento blog není určen k hodnocení ve škole a v dalších podobných institucích. Prosím tedy učitele, aby jej nehodnotili dle mých úvah, vyjadřování, článků, atp. Jde pouze o sebevyjádření, nikoli o učební pomůcku nebo uloženou práci do školy :D. Děkuji.
Výsledek obrázku pro deadman wonderland gifVýsledek obrázku pro jigoku shoujo gifVýsledek obrázku pro higurashi gifVýsledek obrázku pro another gif